Makarna ve kolonya fiyatları çok fazla dikkat çekmiş oldu

74

Sağlık Bakanı görevinde bulunan Fahrettin Koca, Türkiye içerisinde ilk defa yeni tip olarak karşımıza çıkan koronavirüs (Kovid-19) vakasının tespit edilmiş olduğu konusunda bir açıklamada bulundu. Bakan görevinde bulunan Koca’nın bu söz konusu açıklamasının hemen sonrasında ünlü bir tane e-ticaret sitesi üzerinde makarna ile birlikte kolonya ilk sırada yer almak üzere temel ihtiyaç ürünleri üzerinde bulunan fahiş fiyat artışları vatandaşlar tarafından büyük bir tepkiyle karşılanmış oldu.

Türkiye içerisinde ilk koronavirüsle alakalı vakanın görülmesinin sonrasında makarna üzerindeki fiyat artışları dikkat çekmiş oldu. Normal olarak 6 Türk Lirası tutarında bulunan iki paket makarnanın ücretinin virüs tespit edildikten hemen sonrasında online alışveriş siteleri üzerinde 14,50 Türk Lirası tutarında satılmış olduğu da görüldü.

Tekrar marketler içerisinde ortalama bir şekilde 3,5 Türk Lirası utarında satılmakta olan Barilla Fusilli markasına sahip makarnanın, online alışveriş siteleri üzerinde 44 Türk Lirası tutarından 16,99 Türk Lirası tutarına düşürülmüş gibi gösterilmiş olması da sosyal medya üzerinde yer alan kullanıcıların dikkatinden hiç bir şekilde kaçmadı.

Ocak ayının ilk günlerinde 12.50 Türk Lirası tutarında bulunan 1 litrelik bidon içerisindeki kolonyanın fiyatı, mart ayının ilk günlerinde 15.90 Türk Lirası tutarına kadar çıkarken, bugün içerisinde ”kolonya bitti” biçimindeki abartılı duyurulardan dolayı 33 Türk Lirası tutarına kadar fırladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.