Kardeşi kucağından düşüp yaşamını yitirdi

114

Avcılar ilçesinde altı aylık bir tane bebek iddialara bakılırsa 4 yaşında bulunan kardeşinin kucağından kayıp üçüncü katta yer alan evlerinin balkonundan aşağıya düştü. Akılları durduran bu olay, Avcılar ilçesinde yer alan Gümüşpala Mahallesi içerisinde gerçekleşti. Mahalle içerisinde yer alan bir tane evin 3. kat kısmında ikamet eden iki çocuğu bulunan ailenin 4 yaşında olduğu bilgisine ulaşılan oğlu A. C. Y., komşularının vermiş olduğu ifadesine bakılırsa, son dönemlerde sık bir şekilde yapmış olduğu gibi geçmiş olduğumuz akşam saatlerine doğru da evde yer alan bazı eşyaları balkondan atmış oldu. Anne, sokağa atılmış olan mutfak eşyalarını alabilmek amacıyla altı aylık bebeğini koltuğun üstünde bıraktı ve aşağıya indi.

Annesinin atılmış olan eşyaları almak amacıyla evden ayrılmış olmasının hemen sonrasında bir görgü tanığının anlattıklarına bakılırsa A. C. Y. isimli çocuk, kardeşi olan E. C. Y.’yi belinden tutup, balkona kadar çıkarttı.

Ayşe Y. ise oğlunun daha önce atmış olduğu mutfak eşyalarını topladığı esnada, balkında yer alan taburenin üstüne çıkan ufak çocuğun kucağında 6 aylık kardeşini görmüş olanlar bağırıp onu uyardı.

Anne olan Ayşe Y. ise bağırıp kardeşini içeri götürmesini söylerken, A. C. Y., kucağında yer alan ufak kardeşi E. C. Y.’yi tutmayı başaramadı. Ani bir şekilde bebeğinin yanına düşmüş olduğunu gören anne sinir krizleri geçirip çığlıklar atmaya başlamışken, kanlar içinde kalan minik oğlu, sevk edilmiş olan ambulansla beraber yakınlarda bulunan Murat Kölük Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Bebeğin sağlık durumunun ağır olduğu belirlendiğinden dolayı hiç bir şekilde zaman yitirmeden Küçükçekmece ilçesinde yer alan Kanuni Sultan Süleyman Araştırma Hastanesi’ne sevk edilmiş oldu. Avcılar Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler görgü tanıkları ile birlikte annenin ifadesine başvurmuşken, anneyle ilgili ”Taksirle yaralama” şeklindeki suçla soruşturmaya başlamış oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.