Doktorların açıklaması korkuttu

58

Çin’de yer alan Vuhan kenti içerisinde ortaya çıkmış bulunan ve bütün dünyaya hızlı bir şekilde yayılma gösteren yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sebebiyle şu zamana dek 4.087 kişi yaşamını yitirdi. Ölümcül bir durumdaki virüs bütün dünya üzerinde çok büyük bir panik yaratmaktayken, İngiltere’den virüs ile alakalı herkesi korkutan bir açıklama gelmiş oldu. Birleşik Krallık içerisinde görevli olan doktorlar, 14 günlük bir zamanda ülkenin İtalya’nın durumuna gelebilecek olduğunu ifade etti.

Koronavirüs sebebiyle yaşamını yitiren kişi sayısının 6’ya yükselmiş olduğu İngiltere içerisinde doktorlar, ülkenin 14 günlük bir zaman diliminde İtalya’nın durumuna gelebilecek olduğunu, eğlence mekanlarının kapatılacak olduğunu ve spor müsabakalarının ertelenebilecek olduğunu ifade ettiler. Doktorlar, krallık içerisinde binlerce sayıdaki insanın hastalığa yakalanacak olduğundan, yetkili isimlerin ölümcül virüsün önüne geçebilmek amacıyla çok sıkı önlemler almak mecburiyetinde kalacağını açıkça ifade etmiş oldu.

İngiltere içerisinde bu zamana dek binlerce sayıdaki çocuğu ameliyat etmiş olan bir doktor, İtalya’da tatil yaptığı esnada koronavirüse yakalanan ve ülkeye döndüğü zaman gerçekleştirilen koronavirüs testi pozitif çıkmış idi. Bundan dolayı da doktorun ameliyat etmiş olduğu binlerce sayıdaki insanın da Kovid-19’a yakalanma ihtimali yetkili isimleri çok fazla korkutmakta.

Diğer taraftan, Çin’in hemen sonrasında koronavirüs sebebiyle en fazla ölümün yaşanmış olduğu İtalya içerisinde, Başbakan görevinde bulunan Conte tarafından paylaşılan yeni genelgeye bakılırsa, karantina bölgesi üzerinde uygulanmakta olan önlemler ülkenin tamamına genişletilmiş oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.