Yunanistan sınırı otobüsle kapadı

11

Yunanistan’da yer alan Pazarkule sınır kapısı üzerinden ülkelerine giriş gerçekleştirme konusunda isteği bulunan bir grup göçmenin ülkeye girmesi için izin vermedi. Tampon durumdaki bölgeyi otobüs çekip kapatmış olan Yunanistan, Pazarkule sınır kapısı üzerinden ülkelerine girişle birlikte çıkışları durdurmuş oldu.

Diğer taraftan Dışişleri Bakanlığı ise düzensiz bir durumdaki göçmenlerle alakalı özel bir açıklamada bulundu. Söz konusu açıklama içerisinde, Türkiye’de yer alan bir takım sığınmacılarla göçmenlerin Batı’ya doğru hareketinin İdlib kentinde yer alan durumun kötüleşmesi durumunda devam edebileceği de ifade edildi. Söz konusu açıklama içerisinde; ”Dünya üzerinde en çok mülteciye ev sahipliği yapmış olan ülkemizin mültecilerin yanı sıra sığınmacılara yönelik politikası konusunda bir değişiklik bulunmamaktadır” şeklindeki ifadelerine yer verilmiş oldu.

Meydana gelen bu söz konusu gelişmeler sonrasında Yunanistan basını Türkiye’nin bu söz konusu kararını eleştirip ”Türkiye üstümüze mültecilerle alakalı bir bomba attı, Ankara şu dönemde Avrupa’yı ateşe vermekte” şeklindeki açıklamaları gerçekleştirdi.

Diğer taraftan Pazarkule Sınır Kapısının yakınında toplanmış olan yüzlerce sayıdaki mülteci Yunanistan sınırı üzerindeki tel örgülere dayanmış oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.