Diyanet yeni kayıt alınmayacağını açıkladı

40

Diyanet İşlerinin Başkanlığı, Suudi Arabistan’ın umre ile alakalı ziyaretleri geçici bir şekilde askıya almasının sonrasında Türk umrecilerle alakalı açıklamada bulundu.

Açıklama içerisinde, Suudi Arabistan aracılığıyla koronavirüs (Kovid-19) salgınının önüne geçilebilmesi maksadıyla tedbir amacıyla umre ziyareti konusunda ülkeye girişlerin geçici bir şekilde askıya alındığı anımsatıldı.

Tüm ülkeler üzerinden Umre ziyaretiyle alakalı gerçekleştirilecek girişlerin geçici bir şekilde durdurulduğunun ifade edildiği açıklama üzerinde; ”Şu zamana dek Suudi Arabistan yetkilileri aracılığıyla bu ülke üzerinde koronavirüs vakasına rastlanmış olduğuna yönelik herhangi bir açıklama gerçekleştirilmemiştir. Suudi Arabistan’da yer alan Umrecilerimizin ülkemize dönüş tarihleriyle alakalı bir değişiklik ise hiç bir şekilde söz konusu değildir. Suudi Arabistan’ın almış olduğu bu karardan dolayı da geçici bir şekile yeni Umre kaydı alınmayacak.” ifadelerine yer verildi.

Suudi Arabistan ise Kovid-19 virüsü salgınından dolayı geçici bir zaman için umre ziyaretlerini kabul etmeyecek olduğunu duyurmuştu.

Suudi Arabistan’ın Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılmış olan ve resmi haber ajanslarından SPA’da bulunan açıklama üzerinde, ”Sağlık otoritelerinin yapmış olduğu tavsiyesinin yanı sıra virüsün yayılmasının önlenmesi maksadıyla alınmış koruyucu tedbirlerin dahilinde, umre veyahut Mescid-i Nebevi ziyaretiyle ilgili olarak Suudi Arabistan’a girişlerin geçici bir şekilde askıya alınması için karar verilmiştir” şeklindeki ifadelerine yer verilmiş oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.