Komando’lar Hatay iline sevk edildi

22

Türkiye’nin İdlib kenti içerisinde Esed Rejim’ne vermiş olduğu zamanın dolmasına çok kısa bir zaman kalmışken sınır üzerinde sıcak gelişmeler yaşanmakta. Türk Silahlı Kuvvetleri, operasyon hazırlığının dahilinde Hakkari ilinde yer alan Yüksekova içerisinde görev yapan 400 tane komandoyu askeri bir uçakla Hatay havaalanına sevk etmiş oldu.

Esed Rejimi, İdlib kenti içerisinde masum durumda bulunan sivilleri katletmeyi sürdürürken, Türk askerlerinin bölge üzerindeki varlığı da arttırılmakta.

Suriye sınırında yer alan birliklere takviye maksadıyla Hakkari ilinde yer alan Yüksekova ilçesinde görevli bulunan İstanbul 23. Tugayına bağlı olarak görevli 400 tane komando, askeri uçak aracılığıyla Hatay iline intikal etti. Takviyeye gelmiş olan 400 tane komandoların sınır ötesi gerçekleştirilen operasyon kapsamında görev alacağı bilgisine ulaşıldı. Komandolar, sivil otobüsler aracılığıyla sınır birliklerine sevk edilmeye başlanmış durumda.

Cumhurbaşkanı görevinde buluna Recep Tayyip Erdoğan, Esed rejimine söz konusu bu saldırıları durdurması amacıyla şubat ayının son günlerine kadar bir zaman vermişti. Zamanın yavaş bir şekilde sona gelmeye başlamasıyla beraber blge üzerinde, Türk askerlerinin varlığı da artış göstermeye başladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.