Nişanlısını nasıl öldürdüğünü açıkladı

21

Eskişehir ili içerisinde Zehra A. adlı bir kadın, nişanlısını ormanlık alan üzerine götürüp boğazından bıçaklayıp öldürdü. Jandarma ekipleri tarafından, Emrah Öztürk’ün kent ormanının giriş kısmında öldürülmesine yönelik yakalanmış olan Zehra A. (22), ifadesinin alınmasının hemen sonrasında adliyeye sevk işlemleri yapıldı.

Savcılık üzerindeki sorgusunun hemen sonrasında çıkartıldığı hakimlik tarafından tutuklanmış olan Zehra A, adliyeden çıkartıldığı esnada cinayetin sebebini soran gazetecilere ”Anlatılmış olanların tamamı yalan, bir sebebi var.” şeklinde cevap verdi. Jandarma içerisinde yer alan ifadesi kapsamında ”Sana bir sürprizim var, gözlerini şöyle bir kapat.” ifadelerine yer vererek nişanlısı Öztürk’ü bıçaklamış olduğunu ifade eden zanlının, savcılık ve hakimlik üzerindeki sorgusu esnasında ”Orman içerisinde bana yanaşmaya çalıştı, istemediğimden dolayı da bıçak çıkarttı. Boğuşma esnasında boğazı kesilmiş oldu ve sonrasında bıçaklandı.” ifadelerine yer vererek kendini savunduğu bilgisine ulaşıldı.

Kars ilinde 2018 senesi içerisinde nişanlanıp ayrılmış olan Zehra A’nın eski nişanlısını da bıçakla yaralamış olduğu ortaya çıktı. Bu söz konusu olaydan dolayı ”basit yaralama” şeklindeki suçla bir müddet cezaevinde tutulmuş olan şüpheli şahsın, ”Ailemin baskılarından dolayı nişanı atamamaktaydım. Ayrıca kendi ailem, nişanı atmak için razı olmadıklarından dolayı ‘Burdan senin cenazen çıkar.’ şeklinde konuşuyorlardı. Evlenmeyi talep etmiyordum, okumayı istiyorum. Üniversite sınavına hazırlanmaktayım.” şeklindeki savunmasını yapmış olduğu ifade edildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.