Dizayn Grup şirketi konkordato sürecinden çıkmış durumda

71

2018 senesi içerisinde finansal bir durumdaki sıkıntılar sebebiyle konkordato ilan etmek mecburiyetinde kalmış bulunan Dizayn Grup, bu söz konusu süreci de çok başarılı bir biçimde tamamladı. Konkordatodan çıkmayı başaran firma, üretim yapmaya da aralıksız bir şekilde devam etmekte.

Firma, 13 Şubat 2020 tarihi içerisinde alacaklılarıyla çok özel bir toplantı gerçekleştirdi. 160 tane alacaklının katılmış olduğu söz konusu toplantı kapsamında, borçların tekrardan yapılandırılması hususunda anlaşmaya varıldı.

Toplamdaki alacak rakamının %80’lik kısmını oluşturmuş olan firmaların hepsi ”Dizayn Grup şirketi ülkemiz ile birlikte sektörümüz açısından çok büyük bir değerdir, Dizayn sektör üzerinde adeta bir önemli okul gibidir ve bugün sektör üzerinde yer alan pek çok kuruluş ile birlikte sektör çalışanları Dizayn okulu üzerinde yetişmelidir” fikri üzerinde uzlaşmış oldu. Bütün alacaklı firmaların ”borçları tekrardan yapılandırmak” amacıyla olumlu oy kullanmış olmasıyla beraber Dizayn Grup, konkordato sürecini sona erdirerek üretime devam etme konusunda bir karar aldı.

1987 senesi içerisinde araştırma ile geliştirme faaliyetleri gerçekleştirmek amacıyla kurulmuş olan Dizayn Grup, 1991 senesinde ilk AR-GE çıktısı olarak öne çıkan molekül yapısı çok daha özel dizayn edilen PPR boru ile birlikte ek parçaları üretip bugün içerisindeki yapılanmasıyla alakalı ilk adımlarını atmış oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.