Koronavirüs sebebiyle sınır kapısı kapatıldı

38

İran üzeride görülmeye başlanan koronavirüs vakalarından dolayı Türkiye sınır kapılarını kapatmış bir durumda. İran üzerinden Türkiye’ye her türden ulaşımı tek taraflı bir şekilde durdurmuş oldu.

Çin üzerinde ortaya çıkmış olan ve en son İran’da görülmeye başlanan koronavirüs bir türlü durdurulamamakta. Virüs, komşumuz İran üzerinde sekiz kişinin yaşamını yitirmesine sebep oldu. Türkiye de son dönemlerde koronavirüse karşı önlemlerini arttırmaya başladı.

Sağlık Bakanı görevinde bulunan Doktor Fahrettin Koca, İran – Türkiye arasında yer alan bütün sınır kapılarının kapatılmış olduğu konusunda bir açıklamada bulundu. Koca ayrıca ulaşımın da durdurulmuş olduğunu açıkça ifade ederek şu ifadelere yer verdi; ”Uluslararasındaki sağlık tüzüğünün kapsamında kara ile demir yolunun geçişleri bugün saatler 17:00 itibariyle geçici bir şekilde durdurulmuş oldu. Bütün uluslararası uçuşlar da saatler 20:00’den itibaren tek taraflı bir şekilde ve geçici bir şekilde durduruldu. Yani İran üzerinden Türkiye’ye geliş işlemleri tamamen durdurulmuş oldu. Türkiye üzerinden İran’a gidişler de devam etmekte olacak.”

İran üzerinde yeni tipteki koronavirüs salgınından dolayı yaşamını yitirenlerin sayısı 8’e kadar yükselmekteyken, vatandaşlar Twitter üzerinden yetkili isimlere İran sınırının kapatılması amacıyla bir çağrıda bulunmuş idi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.