İETT’ye eski otobüs satışı gerçekleştirecek

23

İETT’nin 15 Ocak 2020 tarihi içerisinde, ”23 Tane Dizel Yakıtlı Solo Tip ve 107 Tane Doğal Gaz Yakıtlı (CNG) Solo Tep Otobüs” isminin altında açmış olduğu otobüs alımıyla alakalı ihale resmi bir şekilde sonuçlandı. İhaleye tek olarak teklif vermiş olan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) firmalarından İstanbul Otobüs İşletmeleri Tic. Anonim Şirketi, 15 milyon 922.510 Türk Lirası tutarındaki bir ücretle ihaleyi aldı. İETT, Otobüs Anonim Şirketi ile birlikte 12 Şubat 2020 tarihi içerisinde bir sözleşme imzalamış oldu. İhalenin mevcut durumdaki şartnamesine bakılırsa, Otobüs Anonim Şirketi toplamda 130 tane otobüsü 60 gün içerisinde İETT’ye teslim etmiş olacak.

Sözleşme imzaları atıldıktan hemen sonrasında ise Otobüs Anonim Şirketinin ismi, İstanbul Ulaşım Hizmetleri ile Araç Kiralama San. ve Ticaret Anonim Şirketi şeklinde değiştirilmiş oldu. İstanbul Ulaşım Hizmetleri ile Araç Kiralama Anonim Şirketinin yönetim kurulu başkanlığını, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Başkan Danışmanı görevinde bulunan Murat Ongun yapmakta. İstanbul Büyükşehir Belediyesinin yetkilileri, Otobüs Anonim Şirketi’nde otobüslerin bulunmakta olduğunu ifade etti.

İETT, adet miktarı 1 milyon Türk Lirası tutarına kadar yaklaşmış olan yeni otobüs almanın yerine, eski model ve ayrıca kullanılmış otobüs alma konusunda bir tercihte bulundu. Alım ihalesi yapmış olduğu ikinci el otobüslerin adetinin fiyatı İETT’ye, ortalama bir şekilde 122.480 Türk Lirası tutarına gelmiş olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.