Zincirleme trafik kazasına 200 araç karıştı

20

Kanada bölgesinde çok yoğun kar yağışının yaşanmakta olduğu Montreal kenti içerisinde görüş mesafesinin düşmesinden dolayı zincirlem bir kaza gerçekleşti. Ortalama bir şekilde 200 tane arabanın karışmış olduğu söz konusu bu kaza kapsamında 2 kişinin yaşamını yitirdiği, 70 kişinin yaralanmış olduğu ifade edildi.

Yaralılar kentte yer alan üç tane hastaneye götürülü. Kazadan dolayı elli tane aracın kullanılamaz bir duruma gelmiş olduğu ve ekipler aracılığıyla yoldan kaldırılmış olduğu belirtildi. Kazaya karışmış olan arabaların arasında bir tane okul servisi ile birlikte patlayıcı madde bulunmakta olan bir tankerin de bulunduğu ifade edildi. Polis aracılığıyla yapılmış olan söz konusu açıklamada, servis esnasında öğrenci bulunmamakta olduğu ifade edildi.

Kanada’nın Ulaştırma Bakanı görevinde bulunan Francois Bonnardel söz konusu bu kazaya yönelik yapmış olduğu açıklama içerisinde, zincirleme kazanın ani bir şekilde başlamış olan şiddetli kar fırtınasının etkili durumda bulunduğu bölge üzerinde gerçekleştiğini de ifade ederek; ”İnsanlar seyir halinde ilerliyordu. Şiddetli bir şekilde rüzgar bulunuyordu. Ani bir şekilde görüş mesafesi düşmüş durumdaydı. Daha sonrasında zincirleme kaza gerçekleşti” ifadelerine yer verdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.