Virüs İran’a kadar gelmiş durumda

21

Çin içerisinde ortaya çıkmış olan yeni koronavirüs salgını esnasında yaşamını yitirenlerin sayısı 2.000 taneyi de aştı. Vakalarla alakalı sayı ise 74.000 tanenin üstüne çıkmış oldu. Virüs, dünyanın tamamında yayılmayı sürdürürken en son Türkiye’nin komşularından biri olan İran’a da sıçramış oldu. İran’ın Kum isimli kentinde yeni tip corona virüsten dolayı 2 kişinin yaşamını yitirmiş olduğu açıklaması yapıldı.

İran’ın Sağlık Bakanlığında yer alan Halkla İlişkiler Sorumlusu görevinde bulunan Kiyanuş Cihanpur, Twitter hesabı üzerinden paylaşmış olduğu mesajı içerisinde, Kum adlı kentte solunum yetmezliği şikayeti sebebiyle gözetim altında tutulmakta olan ve yeni tip koronavirüsle alakalı test sonuçları pozitif çıkmış olan iki kişinin yaşamını kaybettiğini belirtti.

Kum Tıp Üniversitesinin Rektörü görevinde bulunan Muhammed Rıza Kadir ise İran medyasına yapmış olduğu özel bir açıklama içerisinde, geçtiğimiz 4 gün içinde solunum yetmezliği konusundaki şikayetlerde artış meydana geldiğini ifade etti. Virüs hastalıkları ile mücadele yapmak amacıyla Kum’da bir tane hastanenin tahsis edilmiş olduğunu ifade eden Kadir, ihtiyaç olması durumunda 2. bir hastaneyi de hizmete sokacak olduklarını belirtti..

Çin içerisinde ortaya çıkan yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınından dolayı yaşamını yitirenlerin sayısı, bir tanesi Hong Kong Özel İdari Bölgesi’nden olduğu açıklanmak üzere, 2.011 taneye kadar yükselmiş oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.