Suriyeliler bunu da yaptı

26

Adana ili içerisinde polis memurları, geçmiş olduğumuz gün gerçekleştirdiği baskın esnasında bir kaçak hastaneyi ortaya çıkarttı. Gerçekleştirilen söz konusu soruşturma kapsamında hastanenin Suriyeliler aracılığıyla tekrar Suriyelilere hizmet vermek amacıyla kurulmuş olduğu ve günlük 25 tane Suriyeliye 30 Türk Lirası tutarından muayene gerçekleştirildiği tespit edildi.

Seyhan Emniyet Müdürlüğü’nde görevli olan Suç Önleme ile Soruşturma Bürosu ekipleri, ülkelerinde yer alan iç savaştan kaçarak kente yerleşmiş olan söz konusu Suriyeli bir şahsın üç katlı bir evde tekrar Suriyeli kişileri muayene etmiş olduğu konusundaki ihbarını almış bulundu. Seyhan İlçesinde yer alan Mirzaçelebi Mahallesi’nde araştırma gerçekleştiren polis ekipleri, etrafı dikenli tel ve de demir kapılarla çevrilmiş olan evi sardı.

Eve baskın gerçekleştiren polis ekipleri, hastaneye dönüştürülen bu evin giriş kat kısmındaki bekleme odası içerisinde yer alan kadın ile çocukları gördü. Daha sonrasında üst katlara kadar çıkmış olan polis, her bir katı farklı bir laboratuvara dönüştürülen bina üzerinde detaylı bir arama gerçekleştirdi. Odalarla bulunmuş olan dolapların üst kısımlarından geçen elektrik kablolarını inceleme altına alan ekipler, gizlenen tuşa bastıklarında çok büyük bir şaşkınlık yaşamış oldu. Kilidin mekanizmasının bir tuşla devreden çıkmasıyla hareket etmeye başlayan dolabın arka kısmındaki duvarın kırılmış olduğu ve buraların laboratuvara dönüştürülmüş olduğu görüldü.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.