Kulisler bu iddiayla hareketlenmeye başladı

41

AK Parti’den istifa etmiş olan ve parti kurmayla alakalı çalışma başlamış olan Babacan, Kasım ayı içerisinde gerçekleştirdiği açıklamada, yeni kurulacak partinin merkez tüzel kişiliğini 2019 senesinin sonuna kadar kurabilmeyi arzu etmiş olduklarını, teşkilatlanmayla alakalı aşamanın bunun hemen sonrasında geleceğini ifade etmişti. Reuters’a konuyla alakalı olarak bilgi vermiş olan bir isimde, Mart ayının ilk günlerinde yeni partinin siyasi yaşamına başlayacak olduğunu açık bir şekilde dile getirmiş oldu.

İsmi açıklanmamış olan söz konusu bir kaynak, ”Planlaması yapılan takvim biraz sarkmış oldu ama problem olduğundan değil, her şey daha da detaylı ele alındığı için. Çalışmalar da artık nerdeyse bitirildi. Bundan böyle lansmanla alakalı hazırlıklara başlandı. Kurucular kurulu ise nerdeyse hazır. Son rötuşlar kalmış durumda” ifadelerine yer verdi.

Babacan’ın genel başkan olacağı konusunda açıklamada bulunan bir başka kaynakta; ”Günler içerisinde parti kuruluşuna yönelik olarak dilekçe İçişleri Başkanlığı’na verilecektir. En kötü ihtimalle Mart ayının ilk günleri olur” ifadelerine yer verdi. Aynı isim, AK Parti’den istifa edebilecek bir takım isimlerin parti içerisinde olacağını fakat pek çok yeni yüzün siyasete katılacağını açıkça ifade etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.