Muhaliflerden operasyon

27

Muhalifler ile birlikte rejim karşıtı silahlı durumda bulunan gruplar, Rusyadan destek alan rejim güçlerinin Halep kırsalı üzerindeki ilerlemesine karşı koyabilmek amacıyla özel bir operasyon başlatmış durumda.

Esed rejimiyle İran tarafından desteklenen yabancı terörist gruplardan meydana gelen Rusya tarafından da desteklenen rejim güçleri, geçmiş olduğumuz 24 saat içerisinde tam tamına altı tane yerleşimi daha ele geçirmiş oldu.

Bu durumun hemen sonrasında ise, muhalifler ile birlikte rejim karşıtı olan silahlı gruplar, Rusya tarafından desteklenen rejim güçlerinin Halep kırsalı üzerindeki ilerlemesini durdurabilmek amacıyla karşı bir operasyon düzenlemeye başladı.

Halep ilinin batı kırsalı üzerinde Kefer Halep ile birlikte Meyzenaz hattı üzerinde sabah erken saatlerden bu zamana kadar çok şiddetli çatışmalar yaşanmakta. Muhalifler bahsi geçen bu iki hat üzerinde, rejime ait birer tane zırhlı personel taşıyıcı arabayla birlikte (ZPT) çok namlusu bulunan roket atar (ÇNRA) ve de tank imha etmiş durumdayken, muhaliflerin kontrolünde bulunan telsiz düzenleme görevlilerine bakılırsa, çok fazla sayıda rejim unsuru da tamamen etkisiz bir duruma getirilmiş oldu.

Öte taraftan rejime ait güçler, İdlib kentinin güney kırsalı üzerinde Tel Nar ile birlikte Şey Damis hattı üzerinde de yığınak yapmaya başladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.