CHP il kongresi içerisinde ortalık karıştı

40

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Ankara Olağan İl Başkanlığı Kongresi esnasında, kongre delegelerinden biri olan Teyfik Koçak’ın, kadınlara yönelik olarak çirkin yakıştırması bir anda ortalığı karıştırmış oldu. Koçak kürsü üzerinde yapmış olduğu konuşma içerisinde ”Siyasetçinin işlerine, kadının ise işvesine hiç bir şekilde aldanılmaz” ifadelerine yer vermesinin sonrasında salonda pet şişeler havalarda uçuşmaya başladı.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Ankara İl Kongresi içerisinde bu defa siyasi durumdaki tartışmalar değil, bir delegenin kadınlar hakkında söylemiş olduğu sözler salon üzerinde büyük bir gerginliğe sebep oldu.

Kürsüye çıkmış olan Teyfik Koçak isimli bir delegenin konuşması esnasında, ”Siyasetin işlerine, kadının ise işvesine hiç bir şekilde aldanılmaz” ifadelerine yer verdikten sonra, salonda ilk olarak ”Yuh” sesleri yükselmeye başladı, hemen sonrasında da pet şişeler havalarda uçuşmaya başladı.

Salon içerisinde kadın ve erkek tüm partililerin sözlerine tepki göstermesinden sonra ilk olarak; ”Yüz senedir Anadolu’da kullanılmakta olan bir sözdür. Ne var ki bu sözde gocunacak” ifadelerine yer vererek kendisini savunmuş olan Koçak, tepkilerin çoğalmasından dolayı da geri adım atmak mecburiyetinde kaldı.

Diğer taraftan, Şanlıurfa Cumhuriyet Halk Partisi’nin İl Başkanlığı kongresi esnasında iki tane adayın tarafları arasında bilinmeyen bir sebepten dolayı çıkmış olan tartışma, kısa zaman içinde kavgaya dönmüştü. Kavga büyümeden sona erdirilirken, kongrenin yapılmış olduğu salon içerisinde çevik kuvvet polisleri de önlem almış oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.