Malvarlığında gerçekleşecek değişimleri hemen açıklayacağını söyledi

51

Göreve başlamış olduğu ilk gün itibariyle şeffaf belediyecilik konusunda vurgu yapmayı sürdüren Ankara Büyükşehir Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan Mansur Yavaş, mal varlığında gerçekleşecek değişimleri de düzenli bir şekilde kamuoyuyla paylaşacak olduğu konusunda duyuruda bulundu.

Yavaş açıklamasında, ”Demokratik Yönetim” şeklindeki anlayışı tesis etmek; Belediyeyi daha da şeffaflaştırmak, katılımcılığı arttırmayı talep ettiklerini ve topluma her an hesap verebilir bir durumda bulunmayı öncelediklerini ifade etti.

Sözcü’de yer alan Deniz Ayhan’ın yapmış olduğu habere bakılırsa; 2020 senesi itibariyle, sosyal yardımla birlikte hizmetlere yönelik olarak ölçütler ve faydalananların sayılarını, iç ile birlikte dış denetimle alakalı raporları, stratejik planla birlikte bütçe gibi mali performansa yönelik bilgilerle beraber kişisel mal varlığında yer alan değişimleri düzenli bir şekilde kamuoyuyla paylaşacak olduğunu ifade eden Yavaş, konuşmasını ise şöyle sürdürdü;

”Büyükşehir Belediyelerinin mevcut durumdaki yönetimleri fazlasıyla büyük miktara sahip bütçeleri idare etmektedirler. Bu söz konusu bütçeyi bazı durumlarda dinozorlara, gereksiz bir durumdaki kapılara, saat kulelerine ya da kimsenin kullanmamakta olduğu spor tesislerine de harcayabilmektedirler. Oysaki belediyelerde yer alan yönetimler şehir halkına ait durumdaki paraları harcarlar. Bundan dolayı da bu bütçelerin nasıl kullanacak olduğu hususunda şehrin bireysel ile birlikte kurumsal hemşehrilerinin söz hakkı bulunmalıdır.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.