Meteorolojiden uyarı geldi

16

Meteoroloji Genel Müdürlüğü aracılığıyla yapılmış olan en son değerlendirmelere bakılırsa; ülkemizin tamamının parçalı ve de çok bulutlu bir durumda, Marmara Bölgesi ile birlikte Akdeniz Bölgesi, Ege Bölgesi, İç Anadolu Bölgesinin batısının yanı sıra Batı Karadeniz Bölgesinin batı kısmı, Doğu Anadolu Bölgesinin güney kısmı, Güneydoğu Anadolu Bölgesi ve Tunceli ili, Bingöl ili ve Ağrı ili etrafının yağışlı geçecek olduğu tahmin edilmekte.

Söz konusu bu yağışların; genel olarak yağmur ile birlikte sağanak, Doğu Anadolu Bölgesinin güneyi, Güneydoğu Anadolu Bölgesi ve Bolu’yla birlikte K. Maraş ilinin yüksek bölgelerinde karla karışık bir şekilde yağmur ve kar şeklinde olması konusunda beklenti var. Yağışların İzmir ilinin güney bölgeleri ile birlikte Aydın ili ve Muğla ilinin etrafında yer yer kuvvetli olması beklenmekte.

İç ile doğu bölgeler üzerinde buzlanma ve de don olayı beklenmekte. Doğu Karadeniz Bölgesinin yüksek bölgelerinin dik yamaçlarıyla birlikte Doğu Anadolu’nun doğu kesiminde yüksek kar örtüsünün bulunmakta olduğu yerler içerisinde çığ tehlikesi bulunuyor. Hava sıcaklığının batı kesimleri içerisinde 1 ila 3 derece azalacak olduğu, iç ve de doğu bölgeler üzerinde 2 ila 4 derece artacak olduğu tahmin edilmekte.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.