Esaddan çok küstah sözler

27

Suriye’ye ait olan Dışişleri Bakanlığı, Cumhurbaşkanı görevinde bulunan Tayyip Erdoğan’ın söylemiş olduğu ‘Türk askeri birliklerine bir saldırı gerçekleşmesi durumunda Suriye ordusunun her yerde vurulacak olduğu” şeklindeki restine çok küstah sözler kullanarak cevap verdi.

Cumhurbaşkanı görevinde bulunan Recep Tayyip Erdoğan gerçekleştirilmiş olan AK Parti Grup toplantısı esnasında, İdlib kenti içerisinde Türk askerlerine gerçekleştirilen saldırıların hemen sonrasında bölge üzerinde yer alan gelişmeler konusunda bilgiler aktararak; ”Bu süreç içerisinde gözlem noktaları üzerindeki ya da öteki yerler üzerindeki askerlerimize en ufak bir zarar gelecek olması durumunda, Soçi mutabakatı ile alakalı sınırlara hiç bir şekilde bağlı kalmadan rejim güçlerini her bir tarafta vuracak olduğumuzu buradan açıkça ilan etmekteyim” şeklindeki ifadelerine yer vermişti.

Erdoğan’ın kullanmış olduğu bu sözlerinden sonra ise Esed rejimindeki sözde Dışişleri Bakanlığı üzerinden bu konuya yönelik çok küstah bir açıklama gerçekleştirildi. Suriye’nin Dışişleri Bakanlığı yapmış olduğu açıklama içerisinde, rejimi ”her bir tarafta” vurma konusunda uyarıda bulunmuş olan Erdoğan’ın ”gerçeklerden çok daha kopuk biri” konumunda bulunduğunu dile getirip haddini iyice aşmış oldu.

Ülkede yer alan resmi haber ajanslarından biri olarak öne çıkan SANA içerisinde görülen açıklama üzerinde, Cumhurbaşkanı görevinde bulunan Erdoğan ile alakalı hakarete kadar ulaşan ifadeler açıklamanın sonraki kısımlarında da devam ettirildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.