Gelecek Partisi cumhurbaşkanı adayı açıklamasında bulundu

58

AK Parti’den ayrılma kararı aldıktan hemen sonra yoluna Gelecek Partisi ile devam etmeye başlayan Ahmet Davutoğlu’nun cumhurbaşkanı adaylığı resmi bir şekilde ilan edilmiş bir durumda. Parti kurulma işlemlerinden hemen sonra Türkiye gündemiyle alakalı gerçekleştirmiş olduğu açıklamalarına çok büyük bir hız vermiş olan Gelecek Partisi’nin yöneticileri, cumhurbaşkanlığı konusundaki seçimler hakkında da konuşmuş oldu.

Çağlar Cilara’nın yönetmekte olduğu YouTube kanalına konuk olarak katılan Gelecek Partisi’nin Genel Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Teşkilat Başkanı görevinde bulunan Nedim Yamalı erken seçim beklemekte olduklarını açık bir şekilde ifade ederek ”Türkiye içerisinde gerçekleşecek olan seçimler 2023 senesine kadar kalmayacak. Bunu mevcut durumdaki tecrübelerimizden ötürü söylemekteyiz. Siyaset içerisinde fazlasıyla büyük bir huzursuzluk bulunuyor. Şu an içerisinde medya üzerinde erken seçim ile birlikte ittifaklar konuşulmaya başlanmış oldu. Türkiye içerisinde bir, 1.5 sene içerisinde seçim olacaktır.” ifadelerine yer verdi.

Cilara’nın sormuş olduğu ”Sayın Davutoğlu mevcut durumdaki partinizin cumhurbaşkanı adayı olacak mı?” şeklindeki soruyu da Yamalı ”Elbette ki” ifadeleriyle cevapladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.