Kılıçdaroğlu’nun yüzü bu anketle güldü

25

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Genel Başkanı görevinde bulunan Kemal Kılıçdaroğlu’nun her ay düzenli bir şekilde yaptırmakta olduğu anketin Ocak ayına yönelik sonuçları üzerinden çok çarpıcı rakamlar çıkmış oldu.

Ülkemizdeki 26 il içerisindeki 120 tane ilçe içerisinde bulunan 131 tane değişik mahalle üzerinde, 2.507 bireyle yüz yüze görüşme şeklinde gerçekleştirilen araştırmada muhtemel bir Cumhurbaşkanlığı seçimi esnasında Erdoğan ile altı tane değişik ismin rakip olması halinde ortaya çıkmış olan oy oranlarına yönelik özel karşılaştırmalar gerçekleştirildi.

Buna bakılır ise Erdoğan’ı sadece İmamoğlu geçebilmekte. Bu ihtimal üzerinde Erdoğan %39.1 seviyesinde, İmamoğlu da %41.4 seviyesinde oy alıyor. Erdoğan’ın en az oy almış olduğu durum da Ali Babacan’ın muhtemel adaylığı konusunda yaşanmakta. Böylelikle Erdoğan %37 oranında, Babacan da %27.1 oranında bir oy almış oluyor.

Söz konusu bu çalışma esnasında Erdoğan ile birlikte İmamoğlu’nun adaylığı muhtemel olduğunda kararsızlar ile birlikte oy kullanmamakta olanların eğilimlerine bakılarak dağılımı gerçekleştirildiğinde İmamoğlu’nun mevcut durumdaki oy oranı %49.27 seviyesine; Erdoğan’ın mevcut durumdaki oy oranı da %44.34 seviyesine kadar çıkmaktayken; ortalama %6.4’lük bir kesim oy kullanmamakta olanları oluşturmakta.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.