Koronavirüsle alakalı açıklamalarda bulundu

26

Koronavirüsle alakalı olarak açıklamalar gerçekleştiren Çin Halk Cumhuriyeti’nin İstanbul Başkonsolosu görevinde bulunan Cui Wei açıklamasında; ”Virüs aslında o denli korkunç değil, virüsü tespit etmiş durumdayız, hastaları da yavaş yavaş taburcu ediyoruz. Asıl dikkat etmemiz gerekli olan, panik ile birlikte rivayetler virüsten çok daha korkunç” ifadelerine yer verdi.

Çin’de yer alan Hubei eyaletindeki Wuhan kenti içerisinde ortaya çıkmış olan corona virüsü (2019 – nCoV) ile alakalı son rakamlarda kesinleşti. Çin Halk Cumhuriyeti’nin İstanbul Başkonsolosu görevinde bulunan Cui Wei, koronavirüsle alakalı en son gelişmelerle birlikte rakamları açıklamış oldu.

Yeni tipteki koronavirüs salgınıyla alakalı gelişmelerin gündem üzerindeki sıcaklığını hala korumakta olduğunun altını çizmiş olan Wei; ”Bulaşıcı duruma bir hastalık olduğundan dolayı herkes çok fazla endişe etmekte. Bundan dolayı da sizlerle bu salgınla alakalı birkaç tane özel bilgiyi paylaşmayı istiyorum. Salgına sebep olan söz konusu bu virüs, Çin’de yer alan Hubei Eyaleti’nde bulunan Wuhan Şehri’nde bulunmakta olan bir deniz ürünleri pazarı üzerinde ortaya çıkmış oldu. Bahsi geçen virüs, yani kamuoyundaki yeni tip koronavirüsün gen dizisini özel araştırmalar sonucunda komple tespit etmiş olduk ve Dünya Sağlık Örgütü’yle özel bir paylaşımda bulunduk. Pazar üzerinde satılmış olan deniz ürünleri ile alakası bulunmadığı tespit edilmiş olan bu söz konusu virüs, pazar üzerinde yasadışı yollarla satılmakta olan yabani hayvanlarla ilgili bulunduğu düşünülmekte. Lakin halen kesin bir şekilde hangi yabani hayvan bulunduğu da tespit edilmiş değil” ifadelerine yer verdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.