Bekçi maaşı konusunda açıklama yapıldı

15

Tartışma hususu haline gelen bekçi maaşları ile alakalı Emniyet Genel Müdürlüğü’nün hemen sonrasında bir başka açıklama ise İçişleri Bakanlığı’ndan gelmiş oldu. İçişleri Bakanlığının Sözcüsü görevinde bulunan İsmail Çataklı, göreve başlamış olan lise mezunu bekar durumda bulunan bir tane bekçinin maaşının 4.527 Türk Lirası tutarında, lisans mezunu olanların da 4.534 Türk Lirası tutarında olduğunu ifade etti.

Terör operasyonlarıyla alakalı olarakta açıklamalar gerçekleştiren Çataklı, Ocak ayı içerisinde yapılmış olan 7.998 tane operasyon kapsamında, 88 tane teröristin etkisiz bir duruma getirilmiş olduğunu, teröre yardım ile birlikte yataklık gerçekleştiren 2.632 tane şüpheli şahsın göz altına alınmış olduğunu, 411 kişinin de tutuklanmış olduğunu ifade etti.

Kamuoyu içerisinde tartışılmakta olan bekçi maaşlarıyla alakalı bir konuşma gerçekleştiren Çataklı açıklamasında; ”Göreve başlamış olan bekar durumdaki bir bekçimizin almış olduğu rakam da lise mezunu 4.527 Türk Lirası tutarında, lisans mezunu olanlar da 4.534 Türk Lirası tutarında” ifadelerine yer verdi. Yapmış olduğu açıklamasında ayrıca şu ifadelere de yer verdi; ” “İçişleri Bakanlığı koordinesi ile yürütülmekte olan iç güvenlik operasyonlarının kapsamında Ocak ayı içerisinde gerçekleştirilen toplamda 7.998 tane operasyon kapsamında 88 tane terörist etkisiz duruma getirilmiş durumdadır. Öte yandan terör örgütlerine yardım ile birlikte yataklık yapmış olduğu ve örgütlerle irtibatlı durumda bulunduğu değerlendirilmiş olan 2.632 tane şüpheli şahıs gözaltına alınmış, 411 kişi ise tutuklanmış bir durumdadır..” şeklinde konuştu

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.