Manisa ili hala sallanıyor

17

22 Ocak tarihi içerisinde 5.4 büyüklüğündeki bir depremle sallanmış olan Manisa ilinin Akhisar ilçesi, bazı zamanlarda gerçekleşen depremlerle adeta bir beşik gibi sallanmayı sürdürüyor. Kandilli Rasathanesi tarafından açıklanmış olan verilere bakılırsa Manisa ilinde yer alan Akhisar ilçesi içerisinde saatler 20:55’i gösterirken 4.7 büyüklüğüne sahip bir deprem gerçekleşti. AFAD’a bakılırsa da Akhisar ilçesi içerisinde 7 kilometrelik derin bir bölgede 4.8 büyüklüğüne sahip bir deprem gerçekleşti.

AFAD’ın yapmış olduğu ilk açıklama içerisinde gelişmelerin takip edilmekte olduğu ifade edildi. Söz konusu bu depremin çevre ille birlikte ilçelerden de hissedilmiş olduğu ifade ediliyor.

Manisa Valiliğinin yapmış olduğu özel açıklama içerisinde Manisa ilinin Akhisar ilçesi içerisinde gerçekleşen 4.8 büyüklüğüne sahip depremle alakalı olumsuz bir durumun yaşanmamış olduğu ifade edildi. Manisa ilinde yer alan Akhisar ilçesi içerisinde gerçekleşen 4.8 büyüklüğüne sahip depremden hemen sonra ise Manisa ilinde yer alan alakalı kurumlar harekete geçmiş oldu.

Gerekli bir durumdaki incelemelerin tamamlanmasının hemen sonrasında Manisa Valiliği’nin yapmış olduğu açıklama içerisinde, ”04.02.2020 tarihi içinde saatler 20:55’i gösterirken merkez üssü Akhisar ilçesi olarak açıklanan 4,8 büyüklüğüne sahip deprem gerçekleşmiştir. An itibari ile söz konusu depremden kaynaklanmış olan herhangi bir olumsuzluk yoktur” ifadelerine yer verildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.