Karantina bölgesini terk etmeye çalışanları öldürüyorlar mı?

22

Çin üzerinde ortaya çıkmış olan ve bu zamana dek 304 kişinin yaşamını yitirmesine neden olan korona virüsten dolayı Çin’de yer alan Wuhan isimli kentin bulunmakta olduğu Hubei eyaleti üzerinde ortalama bir şekilde 60 milyon insan karantina altına alınmış durumda. Söz konusu eyalet, Çin Ordusu aracılığıyla kuşatılmış durumdayken, ilin dışına çıkma konusunda isteği olanlara da ”vur emri” gelmiş durumda. Bu söz konusu kurala uymamış olan 22 kişinin de öldürülmüş olduğu ileri sürüldü.

Sosyal medya üzerinde ordu güçleri ile birlikte emniyet mensuplarının sokaklar üzerinde silahla dolaşıyor olması da iddiaların doğru olduğunu güçlendirir bir durumda. Görüntüler üzerinde, karantinaya alınan kentin boş sokakları üzerinde ellerinde silahlar ile dolaşmaya başlayan kolluk kuvvetleri görülüyor. Böyle olması da, ölümcül bir durumdaki salgının 60 milyon büyüklüğe sahip eyalet üzerinde yaratmış olduğu korkunç tabloyu açık bir şekilde gözler önüne sermekte.

Salgından dolayı karantina altına alınmış olan eyaleti vatandaşların hiç bir şekilde terk etmemesi konusunda bir uyarıda bulunuldu. Yetkili isimler tarafından yapılmış olan söz konusu uyarıya uyulmaması durumunda ise orduya silah ateşleme konusunda bir yetki verilmiş oldu. Diğer taraftan söz konusu bölgenin kızıl ötesi İHA’lar kullanılarak izlenmekte olduğu ve şehirler arasında yer alan tüm yolların da beton bloklar kullanılarak kapatılmış olduğu bilgisine ulaşıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.