İBB’de yeni bir atama

45

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bir firması olarak öne çıkan ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile bağlı durumdaki kuruluşlarına güvenlik hizmeti sunmaya devam eden İstanbul Güvenlik Anonim Şirketi’nde (İSTGÜVEN) görev değişimi gerçekleşti.

İSTGÜVEN Merkez Operasyon Müdürü görevinde bulunan Mustafa Karakuş görevinden alındı, onun yerine de eski SAS Komando subaylarından biri olan Deniz Gürhan getirilmiş oldu.

İSTGÜVEN içinde merkez operasyon müdürü görevine ataması yapılan Deniz Gürhan, 2004 senesi içerisinde Deniz Harp Okulu üzerinden bilgisayar mühendisi ve ayrıca deniz subayı şeklinde mezun olmuştu. Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı üzerinde tam tamına on iki sene boyunca subay pozisyonunda, ulusal ve de uluslararası (NATO ile Birleşmiş Milletler) savaş gemileri üzerinde savaş operasyon subayı pozisyonunda görev gerçekleştirmiş olan Gürhan, mecburi hizmeti tamamladıktan sonra istifa etmiş oldu. Deniz Kuvvetleri üzerinde bulunmakta olduğu dönem içinde Sualtı Savunma (SAS) Takım Komutanlığı görevini de üstlenmiş olan Gürhan’ın atama işlemi, ocak ayı içerisinde gerçekleştirildi. Atamaya yönelik olarak karar, 30 Ocak 2020 tarihine sahip Ticaret Sicil Gazetesi üzerinde paylaşıldı.

1982 senesinde İzmir ilinde dünyaya gelen Gürhan, askeriyeden istifa ettikten sonra bir müddet boyunca TAV’da güvenlik eğitmeni pozisyonunda da görev yapmıştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.