İstanbul ilindeki ulaşımda da maske kullanılmaya başladı

24

Çin’de yer alan Vuhan kenti içerisinde yayılmaya başlanan ve bütün dünyaya korku sarmaya başlayan korona virüsten dolayı toplam olarak 259 kişi yaşamını yitirdi. 10.000 tanenin üstünde kişiye korona virüs bulaşmış oldu. Bütün dünya ülkeleri de korona virüs kendi topraklarına bulaşmasın diye çok hızlı bir şekilde alarma geçmiş oldu. İstanbul ilinde toplu taşıma araçları kullanmakta olan vatandaşlar arasında maske takmaya başlayanların sayısı da bayağı bir yükselmiş oldu.

Türkiye içerisinde halen korona virüse rastlanmış değil fakat vatandaşlar da kendi çaplarında bir takım önlemler almaya başlamış oldu. Virüsten korunabilmek amacıyla toplu taşıma üzerinden maske takmış olduğunu ifade eden bir vatandaş , ”Maskemi griplerin yanı sıra virüslerle ilgili önlem maksatlı takıyorum. Sağlığımızın iyiliğinden dolayı güvenliğimizden dolayı takıyorum. Maske takarak seyahat etmeyi de herkese tavsiye ediyorum. Dünya Sağlık Örgütü son günlerde alarm vermeye başlamışken ben elbette ki korkuyorum. Hepimizin bu konuda önlem almaya başlaması, ülkemizin daha da fazla dikkat etmesi gerekli” ifadelerine yer verdi.

Yeni tipteki bir korona virüs ilk önce Çin’de yer alan Hubey eyaletindeki Vuhan kenti içerisinde 12 Aralık tarihinde tespit edilmiş durumdaydı. Çin asıllı yetkili isimler virüsten dolayı bugüne dek 213 kişinin ölmüş olduğunu ifade etmişti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.