Uçaklar yeni havalimanına iniş yapamıyor

27

İstanbul ilinde başlayan fırtına ulaşımı da olumsuz bir şekilde etkilemeye başladı. İstanbul Havalimanı içerisinde uçaklar sert rüzgârlardan dolayı iniş gerçekleştiremiyor. Seferler konusunda da gecikmeler yaşanmakta.

İstanbul ili içerisinde etkili olmaya başlayan soğuk havayla birlikte çok sert esen rüzgar İstanbul Havalimanı üzerinde çok zor anlar yaşanmasına sebep olmakta. Hava sıcaklıklarının özellikle de gece yarısında 0 dereceye kadar düşecek olması ve beraberinde başlayan yağmur İstanbul ilinde etkisini göstermeye devam etmekte. Soğuk bir durumdaki havaya dünden bu zamana kadar eşlik etmeye devam eden sert rüzgarda İstanbul Havalimanı üzerinde fazlasıyla ciddi bir biçimde hissedilmekte.

AirportHaber tarafından yapılmış olan habere bakılırsa; Sert bir şekilde esen rüzgardan dolayı körükler üzerinde yırtıklar meydana gelirken, konteynerlerin de yerlerinden fırladığı ortaya çıktı. Olumsuz bir durumdaki hava şartlarından dolayı İstanbul Havalimanı üzerinden kalkış gerçekleştirmesi gereken uçaklar da ortalama bir şekilde 30 dakikalık gecikmelerle havaya kalkabiliyor.

Dünya üzerinden mevcut durumdaki havacılık verilerini sunmakta olan flightradar24 isimli siteye bakılırsa, İstanbul Havalimanı bugün içerisinde dünya üzerinde en çok rötarın meydana geldiği 5. havalimanı olarak görüldü.

Sosyal medya üzerinde paylaşılmaya başlanan video üzerinde de bir tane yolcu uçağının rüzgârdan dolayı pisti pas geçmiş olduğu açıkça görülmekte.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.