Silahlı şaka faciaya sebep oldu

27

Balıkesir ilinde yer alan Edremit ilçesi içerisinde, arkadaşının boş sandığı silahla vurmuş olduğu ileri sürülen genç kız yaşamını yitirdi.

Edremit ilçesinde yer alan Gazicelal Mahallesi üzerineki Hamdibey Caddesi’nde yer alan bir apartmanda ikamet edenler, sabah saatlerinde 2. kat üzerinde yer alan dairenin kapısının açık bir durumda bulunduğunun farkına vardı. Bunun sonrasında ise polis ekiplerine ihbarda bulunuldu. Olayın yaşandığı yere intikal eden polis memurları ise ev içerisinde Selin Kartal’ı baş kısmından tek bir kurşunla vurulmuş bir durumda buldu. Olayın yaşandığı yere çağrılan sağlık ekipleri ise genç kızın yaşamını yitirdiğini tespit etti. Olayın gerçekleştiği yerde ilk incelemeyi gerçekleştiren Cumhuriyet Savcısının tarafından Kartal’ın cansız bedeni de Bursa Adli Tıp Kurumu’na sevk edilmiş oldu

Olayla alakalı olarak özel bir araştırma başlatmış olan polis ekipleri, Selin Kartal’ın yaşamını yitirdiği evde A. B.’nin yaşamını sürdürdüğünü tespit etti. Polis ekipleri, A. B. ile birlikte genç yaştaki kızın erkek arkadaşı olduğu öğrenilen S. D. isimli şahsı hızlı bir şekilde gözaltına aldı.

Şüpheli durumdaki A. B.’nin vermiş olduğu ilk ifadesi içerisinde, geçtiğimiz gece 21:30 gibi evde Selin Kartal ile birlikte S.D.’yle buluşarak alkol almış olduklarını, bu esnada da yanında yer alan silahı çıkartarak şarjörde bulunan mermileri yere boşaltmış olduğunu ve boş bir durumda bulunduğunu düşündüğü silahı ateşlediğini ifade ettiği belirtildi. Olayın hemen sonrasında ise paniklemiş olduklarını ve korkuyla kaçmış olduklarını ifade ederek genç kızın yaşamını yitirdiğinden haberleri bulunmadığını ifade eden A. B. ile birlikte S. D. adlı şahısların Edremit Emniyet Müdürlüğü içerisindeki sorguları devam ediyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.