Kar İstanbul kapılarına dayanmış bir durumda

26

Akşam saatlerine doğru İstanbul ili içerisinde de etkili bir durumda bulunması konusunda beklentiler bulunan kar yağışı, Kırklareli ilinde yüksek kesimler üzerinde yaşamı olumsuz etkilemeye başladı. Kar kalınlıkları Demirköy ilçesinde yer alan Mahyatepe bölgesi üzerinde 15 santimetreye kadar ulaşmış durumda.

Kırklareli ilinin çok yüksek kesimleri üzerinde kar yağışı etkisini arttırmış bir durumda. Meteoloji tarafından yapılmış olan açıklamaya bakılırsa; akşam saatlerine doğru etkisini artırması konusunda beklenti bulunan kar yağışının İstanbul ilini de etkisi altına alması konusunda bir beklenti var.

Balkanlar’dan gelmiş olan soğuk ile birlikte yağışlı havanın etkili bir durumda bulunduğu kent üzerinde, geçmiş olduğumuz gün başlamış olan kar, tipi ile beraber şiddetini arttırmış oldu. Kar kalınlıkları da Demirköy ilçesinde yer alan Mahyatepe bölgesi üzerinde 15 santimetreye kadar ulaşmış oldu.

Bulgaristan’a ulaşım sağlanmakta olan kara yolu üzerinde birikmeye başlayan kar ile birlikte buzlanmadan dolayı araçlardan bazıları da yolda mahsur kalmış oldu. Araç sürücülerinden bazıları zincir takıp ilerlemeye devam ederken bölge üzerinde gerçekleşen üç tane trafik kazası esnasında da maddi hasar meydana geldi. Bazı zamanlarda tipiden dolayı ulaşımda aksamalar yaşanmakta.

Karayolları ile birlikte İl Özel İdaresine bağlı ekipler, yağışın etkili bir durumda bulunduğu bölgeler üzerinde çalışma yapmakta.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.