Türkiye’nin karla mücadelesi devam ediyor

20

Kışla ilgili mevsim ülkenin tamamında etkisini hissettirmeye başlamış oldu. Kar yağışları bir takım iller üzerinde hayat akışını zorlaştırmaya başlamış durumdayken, bazı iller içerisinde de çok eğlenceli dakikalara sahne olmuş bir durumda.

Kar yağışının etkisini göstermiş olduğu illerimizden bir tanesi de Antalya olarak öne çıktı. Kar yağışı, kentin çok daha yüksek kesimleri üzerinde yaşamı olumsuz bir şekilde etkiledi. Büyükşehir Belediyesinde yer alan ekipler, Akseki’nin Sülek Yaylası ile birlikte Alanya ilçesinin İmamlı Mahallesi yaylası üzerinde yoğun kar yağışından dolayı yol üzerinde mahsur kalmış bulunan 4 tane vatandaşı kurtarmış oldu.

Hakkari ili içerisinde yol açma konusunda çalışma yürüten iş makinesinin üstüne çığ düşmüş bir durumda. Bunun üstüne ise bölgeye gidip çalışma başlatmaya başlayan Karayollarına ait iş makinesinin üstüne de başka bir çığ düşmüş oldu. Büyük bir tehlike atlatmış olan iş makinesi operatörlerinden, kendisini son anlarda dışarı atıp kurtulmayı başarmış oldu. Kapanmış olan karayolu da görevli durumdaki ekiplerin uzun uğraşı sonrasında tekrardan ulaşıma açılmış oldu.

Balıkesir ilinin Edremit ilçesiyle birlikte Havran ilçesinin yüksek bölgeleri üzerinde Kazdağları’nda etkili bir durumda bulunmaya başlayan kar yağışı yaşamı olumsuz bir şekilde etkilemeye başladı. Balıkesir ilinde yer alan Edremit ilçesi, Çanakkale ilinde yer alan Yenice ilçesinin kara yolu üzerinde kar yağışından dolayı bazı zamanlarda şoförler çok zor anlar yaşamakta.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.