İBB yılbaşına hazır

15

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) yılbaşıyla alakalı kutlamalarla ilgili olarak İETT’ye ilave seferler ekleyerek metro hatları üzerindeki bazı seferleri de 24 saate çıkartmış oldu.

İBB tarafından yapılmış olan açıklama içerisinde yeni senenin dahilinde Taksim’de yer alan Cumhuriyet Meydanı ile birlikte Dolmabahçe ve İstiklal Caddesi ışıklandırılmış oldu. Yeni yıl gecesi içerisinde, kutlamayla birlikte gösterilerin merkezi konumu Ortaköy sahili olarak gerçekleşecek. Denizin yüzey kısmına kurulacak platform üzerinde saatler gece 24:00’ü gösterdiği zaman başlayacağı açıklanan havai fişek gösterisi sayesinde vatandaşlar yeni seneye hep beraber girmiş olacak.

İstanbul ilinde yaşamını sürdüren vatandaşların yeni seneye huzurlu bir şekilde girebilmeleri amacıyla İBB’nin pek çok farklı birimi de mesai başında olacak. AKOM ise, yılbaşı gecesiyle ilgili olarak çok özel tedbirler almış durumda. Bunun dahilinde ise İtfaiye ekipleri ile birlikte İGDAŞ ekipleri, Zabıta ekipleri, İSKİ ekipleri, METRO İSTANBUL ekibi, İETT ekibi, Atık Yönetimi Müdürlüğünde yer alan ekipler, Yol Bakım ile Altyapı ekibi, Trafik Müdürlüğü ekipleri, İşletmeler Müdürlüğü ekibi ve ayrıca Halkla İlişkiler Müdürlüğü içerisinden ekipler AKOM merkezi üzerinde görev başında bulunacak.

İETT araçları ise yılbaşı gecesinde 22:00 ila 06:00 saatlerinin arasında 17 hat üzerinde, 125 tane arabayla birlikte 672 tane ilave sefer gerçekleştirilecek. 24 saat esasına göre çalışmakta olan metrobüs hattı üzerinde de yılbaşı gecesiyle ilgili olarak ilave seferler konulmuş durumda. 1 Ocak tarihi içerisinde de seferler pazar gününde uygulama yapılan sefer planına bakılarak yapılıyor olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.