Emniyet’ten İstanbul’da en çok cinayet işlenen ilçeler verisi

28

İstanbul ili içerisinde 1 Ocak ila 24 Aralık tarihlerinin arasında polis ekiplerinin sorumluluk bölgesi üzerinde 282 kişi öldürülmüş bir durumdayken cinayetlere yönelik olarak 515 tane de şüpheli yakalanmış oldu. Kent içerisinde en fazla cinayet 27 taneyle birlikte Fatih ilçesi içerisinde gerçekleşirken Şile ilçesi ve Adalar ilçesinde hiç bir şekilde cinayet olayı gerçekleşmedi.

Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Cinayet Büro Amirliğindeki ekipler, kent içerisinde 1 senede gerçekleşen cinayet olaylarının verilerini açıkça paylaştı. Bu söz konusu verilere bakılırsa, kent içerisinde gerçekleşen 260 tane cinayetten 254 tanesinin failleri yakalanmış durumdayken 6 tane de olayı aydınlatmayı çalışmaları devam ediyor. Polis ekiplerinin cinayetleri aydınlatma konusundaki başarını oranının ise %98 olduğu ifade edildi.

1 Ocak ila 24 Aralık tarihlerinin arasında öldürülmüş olan 282 kişiden 229 tanesinin Türk vatandaşı ve 50 tanesinin yabancı uyruklu olduğu açıklanırken 3 kişinin de kimliği tespit edilemediği bilgisine ulaşıldı. Veriler üzerinde öldürülmüş olanların 229 tanesinin erkek 52 tanesinin de kadın olduğu göze çarptı.

Diğer taraftan 260 tane olayla alakalı bir şekilde 645 tane şüpheli arasından 515 tanesinin yakalandığı bilgisine ulaşıldı. Cinayetlerin 123 tanesi tabanca ile gerçekleşirken 88 tanesi bıçakla, 12 tanesi tüfekle, 13 tanesi darpla, 9 tanesi boğarak, 15 tanesi de belirlenemeyen bir şekilde kayıtlara geçmiş oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.