Ters yönde drift yapmış olan arabaya 15.000 TL ceza

21

Antalya ili içerisinde plakasız bir otomobil ile drift yaparak ters şeritten kaçmış olan şoför, polis ekiplerinin takibiyle birlikte yakalanmış oldu. Piyasada yer alan mevcut değeri 15.000 Türk Lirası tutarının daha altında bulunan Tofaş Murat 131 modeline sahip arabaya tam tamına 15.000 Türk Lirası tutarında ceza uygulanmış oldu.

Kepez ilçesinde yer alan Akdeniz Sanayi Sitesi üzerinde drift yapıp trafiği tehlikeye düşürmüş olan, plakası bulunmayan ve polis ekiplerinin ”dur” şeklindeki ihtarına uymamış olan şoför, çok uzun bir zaman boyunca da ters şeritten ilerledi. Trafikte adeta tehlike saçmış olan şoför, kovalamaca sonrasında polis ekipleri tarafından yakalanmış oldu.

Drift atmanın yanı sıra kent trafiğini tehlikeye sokmak şeklindeki suçlar sebebiyle 15.000 Türk Lirası tutarında bir ceza kesilmiş olan şoförün aracı da 60 gün boyunca trafikten men edilmiş oldu. Kaçış anları da görüntülere saniye saniye yansımış oldu.

İl merkezinin yanı sıra ilçeler içerisinde drift atmakta olanlara yönelik denetimlerini çok fazla sıkı haline getiren İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı durumdaki Trafik Denetleme Şubesi Müdürlüğünde yer alan ekipler, 2019 senesi içerisinde tam 590 tane şoföre 2 milyon 955.000 Türk Lirası tutarında ceza kesilmiş olduğunu ifade etti. Geçmiş olduğumuz sene de il merkezi içerisinde tam 35 tane arabaya 175.350 Türk Lirası tutarında, ilin tamamında da 65 tane arabaya 325.650 Türk Lirası tutarında bir ceza kesilmiş olduğu ortaya çıkmış durumda.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.