Otostop çekti, az kalsın yaşamını yitiriyordu

23

Antakya – İskenderun otoyolu üzerinde yer alan Honda Kavşağı bölgesinde bir kaza gerçekleşti. Söz konusu bu kaza esnasında, belediye otobüsüne arka taraftan çarpmış olan kamyonet içerisindeki sıkışan yolcunun, otostop çekip kamyona bindiği bilgisine ulaşıldı.

İskenderun yönünden Antakya yönüne doğru yolculuk yapmaya başlayan kamyonet şoförü Süleyman Sinan Özkan yolda otostop çekmekte olan, isminin Ahmet olduğu bilgisine ulaştığı Suriye uyruğuna sahip vatandaşı arabasına aldı. Özkan tarafından kullanılan 31 KAK 03 plakasına sahip kamyonet, 31 BB 0252 plakasına sahip Hatay Büyükşehir Belediyesinin Özel Halk otobüsü yolcusunu indirmek amacıyla durunca otobüse arka taraftan çarptı. Kazanın şiddeti ile birlikte yolcu koltuğu kısmında oturmakta olan Suriye uyruğuna sahip Ahmet adlı vatandaş torpido bölmesi ile yolcu kabininin arasında sıkışıp kaldı.

Vatandaşların ihbarda bulunmasının sonrasında kazanın yaşandığı bölgeye hızlı bir şekilde sağlık ekipleri ile birlikte polis ekipleri ve itfaiye ekipleri yönlendirildi. İtfaiye erlerinin yapmış olduğu çalışmayla sıkışmış olduğu yerden kurtarılan suriye asıllı vatandaş, sağlık personellerinin ilk müdahalesinin hemen sonrasında hızlı bir şekilde Hatay Devlet Hastanesine götürüldü. Suriye uyruğuna sahip olan vatandaşın sağlıkla ilgili durumunun iyi olduğu herhangi bir hayati tehlikesinin bulunmadığı bilgisine ulaşıldı. Kaza esnasında içinde ortalama bir şekilde 20 kişinin yer aldığı otobüs üzerinde çok büyük bir panik meydana geldiği fakat yaralanan hiç kimsenin olmadığı bilgisine de ulaşıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.