Kemal Kılıçdaroğlu’ndan açıklama geldi

33

Cumhuriyet Halk Partisi’nin lideri görevinde bulunanan Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara ili içerisinde Cumhuriyet Halk Partisi’nin muhabirleriyle buluşmuş oldu. İYİ Parti’nin Genel Başkanı görevinde bulunan Meral Akşener’in, Ahmet Davutoğlu’nun kurmuş olduğu yeni Gelecek Partisi ile alakalı olarak ”Benden yirmi tane milletvekili isteseler veririm” şeklindeki sözleri değerlendirmiş olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin Genel Başkanı ”Milletvekili verebileceğiz şeklinde bir düşünce açısından şu an fazlasıyla erken. İyi Parti için milletvekili verdiğimiz esnada biz demokraside tıkanmış olan noktayı inisiyatifimizle aşmıştık. Umuyoruz ki bu bir daha yaşanmaz” ifadelerine yer verdi.

Cumhurbaşkanı görevinde bulunan Recep Tayyip Erdoğan’ın ”hayalim” ifadelerine yer verdiği Kanal İstanbul projesi ile alakalı olarakta konuşma gerçekleştiren Kılıçdaroğlu, projeyi üstlenme konusunda hazırlık yapan müteahhitlere de uyarıda bulundu.

Erdoğan açıklaması içerisinde; ”Birileri kalkarak o şekilde köprü gibi yol benzerindeki garantileri alarak ”Ben Kanal İstanbul projesini yapacağım, burdan bu şekilde garantiler aldım, gelecek dönemde de haklarımı ararım” şeklinde konuşmasın. Bu işe soyunmaya hazırlananları uyarıyorum iktidara gelmiş olduğumuzda kesinlikle parasını ödemeyeceğiz. Devletin mevcut durumdaki devamlılığı Türkiye’nin çıkarları üstüne esas durumdadır. Türkiye’nin mevcut durumdaki çıkarlarını peşkeş çekmek’ şeklinde bir devamlılık olabilir mi?” şeklindeki ifadelerine yer verdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.