Meteorolojiden uyarı geldi

26

Meteorolojinin 1. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılmış olan açıklamaya bakılırsa, bugün öğle saatlerinden itibaren İstanbul ili içerisinde bir takım merkezler üzerinde gerçekleşmiş olan rüzgar değerleri, Arnavutköy içerisinde 83 kilometre/sa, Yavuz Sultan Selim Köprüsü üzerinde 78 kilometre/sa, Beykoz ilçesinde 76 kilometre/sa, Fatih ilçesinde 65 kilometre/sa, Beylikdüzü ilçesinde 66 kilometre/sa ve ayrıca Ümraniye ilçesinde de 63 kilometre/sa olarak tespit edildi.

Meteorolojinin Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen uyarıların yanı sıra tahminler kapsamında, İstanbul ilinde etkili durumda bulunan fırtınanın yarın öğle saatleri geçtikten sonra İstanbul iliyle birlikte Marmara Bölgesinin tamamında etkisini azaltması konusunda bir beklenti var.

İstanbul ili içerisinde bugün akşam saatleri geçtikten sonra başlayacağı açıklanan yağmur ve sağanak biçimindeki yağışların da gelecek hafta sonuna dek aralıklı bir şekilde devam edecek olduğu konusunda da tahminler var.

Mevsim normallerinin üstünde seyretmeye devam eden hava sıcaklığının ise pazartesi akşam saatleri itibariyle azalıp mevsim normalleri seviyesinde seyretmesi konusunda ön görüler var.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.