Temsa şirketinden yeni bir kötü haber geldi

21

Ülkemizin ileri gelen otobüs üreticileri arasında yer alan Temsa şirketi, geçmiş olduğumuz günler içerisinde 23 Aralık Pazartesi gününe dek üretimi durdurmuş olduğu açıklamasında bulunmuştu. Konuyla alakalı olarak çok daha yeni bir gelişme meydana geldi. Sözcü gazetesinde yer bulan habere bakılırsa, Temsa şirketinin kaynaklarınca yapılmış olan açıklama üzerinde üretimin Pazartesi günü başlamayacak olduğu ifade ederek; ”Fabrika üzerinde hacizler sebebiyle üretim yapılamamakta” şeklindeki ifadeler yer aldı..

1968 senesi içerisinde kurulmuş olan ve ayrıca 1987 tarihinden bu yana Adana ilinde yer alan 510.000 metrekare büyüklüğüne sahip üretim tesisi üzerinde faaliyetleri devam ettiren Temsa şirketi, senelik olarak 10.000 tanenin üstünde otobüs ile birlikte midibüs ve de hafif kamyon üretimi yapıyor.

Temsa şirketi Türkiye hariç olarak Amerika Birleşik Devletleri ile birlikte Fransa, İngiltere, İtalya ve Almanya gibi ileri gelen ekonomiler üzerindeki çok önemli pazar payından dolayı dünyanın genelinde 70 taneye yakın ülke üzerinde faaliyet göstermekte.

Sabancı Holding şirketi ise otobüs üretimi gerçekleştiren Temsa Ulaşım Araçları üzerinde yer alan mevcut durumdaki hissenin hepsini 182.7 milyon Türk Lirası tutarındaki bir ücretle İsviçre’de merkezi bulunan True Value Capital Partners şirketine satmıştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.