Dilenci zabıtaları bile şaşırttı

29

Eyüpsultan Belediyesinde görevli olan Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekiplerin yapmış olduğu denetimler esnasında, dilendiği anda yakalanmış olan kişinin üstünde 10.000 Türk Lirası tutarında paranın yanı sıra 1 tane milli piyango bileti bulunmuş oldu. Çıkmış olan paranın miktarı da zabıta ekiplerini adeta şoke etmiş bir durumda.

Eyüpsultan Belediyesinde görevli durumda bulunan Zabıta Müdürlüğünün ekipleri, ilçe içerisinde özellikle de her geçtiğimiz gün yüzlerce sayıdaki insanın ziyaret gerçekleştirdiği Eyüpsultan Meydanı üzerinde dilencilere hiç bir şekilde göz açtırmamakta. Son yapılmış olan denetimler esnasında tekerlekli sandalye üzerinde dilencilik gerçekleştiren M. G ise ekiplere yakalanmış oldu.

M.G. isimli şahsın üstünde 10.000 Türk Lirası tutarında bir para ile birlikte 1 tane de milli piyango bileti çıkmış oldu. 5326 sayısına sahip Kabahatler Kanununun dahilinde M. G adlı şahsa 153 Türk Lirası tutarında bir para cezası kesilmiş oldu. M. G adlı şahsın üstünden çıkmış olan 10.000 Türk Lirası tutarındaki paraya da el konulup hazineye devredilmiş oldu.

Eyüpsultan Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan Deniz Köken ise, Eyüpsultan Belediyesinin Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekiplerin, denetimlerinin aralıksız bir şekilde sürdüğünü, Eyüpsultan’a gelmiş olan ziyaretçilerin huzurunun yanı sıra güveni amacıyla da gece ve gündüz çalışma yaptıklarını ifade etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.