İstanbul için kar beklentisi var

30

İstanbul hava durumuyla alakalı Meteoroloji tarafından aktarılmış olan son dakika haberine şöyle bir bakacak olursak mevsim normallerinin üstünde seyretmeye devam eden hava, Cumartesi günü itibariyle etkisini yitirmeye başlayacak. Edirne ilinin yanı sıra Trakya bölgesi ve Çanakkale ilinde pazar gününde en geç akşam saatlerine dek etkisini göstermeye başlayacak kuvvetli bir şekilde rüzgarın yanı sıra yağışlar pazar gününde ise Ege Bölgesi ile birlikte Marmara Bölgesi’ni de etkilemeye başlayacak. Marmara Bölgesi içerisinde haftanın 2. yarısı itibariyle karla karışık yağmurun yanı sıra kar beklentisi var.

Yurdun tamamında ise yağış beklentisi yok. Batı bölgelerinin parçalı bulutlu bir şekilde, öteki yerlerin ise az bulutlu bir şekilde ve açık geçecek olduğu konusunda tahminler var.

Marmara Bölgesiyle birlikte iç ve de doğu bölgeler içerisinde yer yer pusun yanı sıra sis hadisesi beklenmekteyken, İç Anadolu Bölgesinin kuzeydoğusuyla beraber Doğu Anadolu Bölgesinin kuzey bölgeleri üzerinde sabah ve gece buzlanmanın yanı sıra don olayı görülecek olduğu konusunda tahminler var.

Pazartesi günüyle ilgili olarak beklenmekte olan kuvvetli bir durumdaki yağış Trakya bölgesinden başlayıp havayı soğutmaya başlayacak.

Rüzgarın hızlı bir şekilde karayele dönüş yapmasıyla beraber birlikte haftanın ikinci yarısı itibariyle kuzey ve iç bölgeleri de etkisi altına almış olacak. Bunun meydana gelmesi ise Kuzey ile birlikte iç bölgelerdeki yağışları karla karışık bir şekilde yağmurun yanı sıra kara döndürebilecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.