Halk kokudan dolayı panik yaptı

45

Konya ili içerisinde kaynağı hiç bir şekilde tespit edilemeyen koku rahatsızlığa sebep oldu. Uzman kişiler ise, kokunun sisten dolayı havaya karışamamış olan sanayiden kaynaklanan atıklardan meydana geldiğini ön görmekte. Konya ilinde yaşamını sürdüren vatandaşlar ise çok büyük bir merak içerisinde, kokunun tam olarak nereden gelmekte olduğunu öğrenmeyi beklemeye başladı.

Konya ilinin kent merkezi içerisinde saatler 16:00’ya doğru ağır bir koku hissedilmeye başlanmış oldu. Konya ilinin pek çok farklı noktası üzerinde etkili bir durumda bulunan kokunun sonrasında resmi kurumlara da bir bilgi verilmiş oldu. Üç hafta önceki bir dönem içerisinde de aynı kokunun hissedilmekte olduğu, gerçekleştirilen ölçümler esnasında kimyasal bir yönen bir risk bulunmadığı tespit edilmişti.

Uzman kişiler, şehir içerisinde yoğun bir şekildeki sisin etkili durumda bulunduğu dönemler üzerinde sanayiden kaynaklanan atıkların ve ayrıca fabrika bacalarından yükselmeye devam eden dumanların havada hiç bir şekilde buharlaşamadığından dolayı yere inmekte olduğunu, bunun meydana gelmesinin ise kokuya sebep olabileceğini ön görmekte.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.