Doğa Koleji’ndeki kriz daha da büyüyor

21

Doğa Koleji içerisinde çalışmaya devam eden öğretmenlerden bazıları, maaşlarının ödeme yapılmamasını gerekçe gösterip iş bırakma kararı aldı. Kurumun Ataşehir ilçesinde yer alan yönetim binasına kadar gelmiş olan öğretmenler burda; ”Doğa Koleji Öğretmenleri Hakkını Alacak” şeklindeki yazılar bulunan afişin yanı sıra ”İş Kanunun 34. maddesine dayanıp iş bırakıyoruz” yazıları bulunan bir dövizler taşımış oldu.

Burda çeşitli açıklamalar gerçekleştiren öğretmenler, ekonomik bir şekilde büyük problemler yaşamakta olduklarını, aylardan beri paralarının ödenmemesine yönelik yönetim ekibinden hiç bir şekilde doyurucu açıklama alamamış olduklarını ve bu şartlar üzerinde eğitim veremeyecek olduklarını ifade etti. Velilerin de çok büyük bir şekilde destek vermiş olduğu açıklamanın sonrasında grup adına bir tane sözcü öğretmen, iş bırakmayla alakalı bildirimleri yönetime sunmuş oldu.

Bildirim yazısı içerisinde, isim ile birlikte imzası bulunmakta olan işçilerin, fazlaya yönelik bütün haklarının saklı kalmak koşuluyla, paraları ödeninceye dek bugün itibariyle İş Kanunu’nun 34. maddesine bakılarak haklarını kullanacak oldukları ve bütün mağduriyetler açısından öte yandan yasal yollara da başvuruda bulunacağı ifade edildi.

Ne yaşanmıştı?

Doğa Kolejleri içerisinde mevcut durumdaki öğretmenlerin 3 aydan beri maaş alamamış olduğu haberleri gündeme adeta bir bomba gibi düşmüş idi. Maaş alamamış olan görevli öğretmenler, geçmiş olduğumuz hafta ders bırakmış oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.