Torunuyla birlikte büyük vurgun yapmışlar

24

Gaziantep ilinde yer alan bir tane evden tam tamına 350.000 dolar tutarında para çalmış olduğu ileri sürülen kadınla torunu, Osmaniye içerisinde yakalanmış oldu.

İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı olarak faaliyetlerine devam eden Asayiş Şubesinin Hırsızlık Büro Amirliğine bağlı ekipleri, Şahinbey ilçesinde yer alan Çağdaş mahallesi üzerindeki bir tane evden 350.000 dolar tutarında (ortalama olarak 2 milyon Türk Lirası) çalınmış olmasının ardından, özel bir ekip kurup hızlı bir şekile çalışma başlatmış oldu. Evin yakınında yer alan çok fazla sayıda güvenlik kamera görüntülerini inceleme altına alan ekipler, şüpheli kişilerin E. Ç. (54) il birlikte torunu Y. Ç. (17) olduklarını tespit etti.

Zanlıların yakalanabilmesi amacıyla kentin tamamında çok daha geniş çaplı bir araştırma gerçekleştiren ekipler, şüpheli şahısların bir araçla Osmaniye’ye gitmiş olduklarını belirledi. Osmaniye içerisinde gerçekleştirilen bir operasyon ile yakalandığı açıklanan kadın ile birlikte torunu Gaziantep iline getirilmiş oldu. İşlemlerinin hemen sonrasında adliyeye sevk edildiği açıklanan şüpheli şahıslardan E. Ç. tutuklanarak cezaevine gönderildi, torunu olan Y. Ç. de adli kontrol şartı ile serbest bırakılmış oldu.

Bu esnada, güvenlik kamerası kayıtları üzerinde hırsızlık yaptıktan hemen sonrasında olayın gerçekleştiği yerden koşarak uzaklaşmış olduğu görülmekte olan E.Ç’nin, adliyeye götürüldüğü esnada bastonla yürümekte olduğu da gözlemlenmiş durumda.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.