Taziyeye giderken gerçekleşen trafik kazasında yaşamlarını yitirdiler

31

Kırşehir ili içerisinde, cenaze olan eve taziyeye gitmek amacıyla yola çıkan bir ailenin içinde yer aldığı otomobil, yolcu otobüsüyle çarpışarak kaza yaptı. Otomobil şoförü olan Hacı Salih Çiçek (51) ile birlikte iki tane çocuğu yaşamını yitirmiş ken, Çiçek’in öteki çocuğunun ise yaralandığı açıklandı..

Söz konusu bu kaza, saatler 10:30 civarında Kırşehir ilinin merkezinde yer alan Özbağ beldesinin Erevik yolu üzerinde gerçekleşti. Mustafa Köseoğlu (39)’nun kullanmakta olduğu 38 H 2600 plakasına sahip Kamil Koç şirketine ait bir tane yolcu otobüsü, kavşak bölgesinde Hacı Salih Çiçek’in kullanmakta olduğu 40 AK 547 plakasına sahip bir otomobille çarpışmış oldu. Otobüsün önünde kalarak metreler boyunca sürüklenmiş olan bu otomobil adeta bir hurda yığınına dönmüş oldu.

Otomobili kullananan Hacı Salih Çiçek’le birlikte çocuklarından Yasin Çiçek (19) ile birlikte Seda Çiçek (18) olayın yaşandığı yerde yaşamını yitirdi, Merve Nur Çiçek (14) isimli diğer çocuk ise, ağır bir şekilde yaralanmış oldu. Merve Nur, ihbarda bulunulmasıyla olayın yaşandığı yere intikal eden sağlık ekipleri tarafından ilk müdahalesi gerçekleştirilip, ambulans aracılığıyla hızlı bir şekilde hastaneye götürüldü. Yaşamını yitiren baba ile birlikte çocuklarının cansız bedenleri ise gerçekleştirilen incelemenin ardından aynı hastanenin morguna kaldırıldı.

Akçakent ilçe belediyesi içerisinde şoför pozisyonunda çalıştığı öğrenilen Hacı Salih Çiçek’in, çocukları ile birlikte bir yakınlarının cenazesi amacıyla taziyeye gitmek üzere yola çıktıkları bilgisine ulaşıldı. Çiçek’in evli olduğu eşi Serpil Çiçek’in (47) de rahatsızlığından dolayı büyük kızı Pınar Çiçek (23)’le beraber arabaya binmemiş oldukları, Akçakent ilçesi içerisinde yer alan evlerinde kaldıkları bilgisine ulaşıldı.

Meydana gelen bu kazayla alakalı olarak soruşturma başlatıldığı açıklandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.