Öğrencilerden okul müdürüne istifa çağrısı

21

İstanbul ilinde yer alan Sancaktepe ilçesindeki Perran Kutman İlköğretim Okulu üzerinde öğrencilerin yanı sıra velileri, okul müdürünü protesto edebilmek amacıyla okul önünde toplandı.

Müdürün okul üzerinde görevli durumda bulunan öğretmenlerle devamlı olarak problem yaşamakta olduğu ve öğretmenlerin okulda yer alan müdürün bu tutumundan dolayı devamlı olarak tayinlerini talep ettiğini ifade eden öğrenci velileri, yetkili isimlerden bu duruma hızlı bir şekilde çözüm bulmasını talep ediyor.

Okulun ön bahçesinde toplanmış olan kalabalık ”Temiz bir okul talep ediyoruz” ve ”Mobbing yapan müdür istememekteyiz” ifadeler yazan pankartlar açmış durumdaki öğrenci velileri ayrıca bir de; ”Müdür istifa” şeklinde sloganlar atmaya başladı. Okulun önünde müdürü protesto etmeye gelen öğrenci velilerinden bir tanesi ”Yalnızca öğretmenlerimiz de değil, bizler sürekli olarak ilçe milli eğitim müdürlüğüne sayısı bile olmayan pek çok şikayet dilekçesi yazmış durumdayız. fakat hiçbir sonuç çıkmış değil. Yetkili isimler artık duysunlar sesimizi. Bu problemin acilen çözülmesini talep ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

Diğer taraftan ismini açıklama konusunda isteği olmayan öğretmenlerden bir tanesi de yakın zaman içerisinde okul müdürüyle bir tartışma yaşamış olduğunu ifade ederek ”Bana tartışma esnasında ”İnşallah sen de bir tacize uğrarsın” ifadelerine yer vererek hakaret etti” ifadelerine yer verdi..

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.