Bodrum’da hortum paniği

44

Muğla ilinde yer alan Bodrum ilçesiyle birlikte Marmaris ilçesi içerisinde etkili durumda bulunan sağanak yağış günlük hayatı da olumsuz şekilde etkiledi. Metrekareye tam tamına 40 kilogramlık bir yağmurun düşmekte olduğu Marmaris ilçesinde dereler üzerinde oluşmaya başlayan çamurlu suyun dökülmekte olduğu bölgeler üzerinde deniz kahverengiye dönmeye başladı.

Bodrum ilçesinde akşam saatlerine doğru başlamış olan ve aralıklı bir şekilde etkili durumda bulunan sağanak yağış, Bodrum – Turgutreis kara yolu üzerinde su taşkınları meydana gelmesine sebep oldu. Trafiğin adeta durma noktasına gelmiş olduğu kara yolu üzerinde şoförler ile birlikte öğrenci servisinde olanların bazıları çok zor anlar yaşamış oldu.

Taşkına yol üzerinde yakalanmış olan vatandaşlardan bazıları da yürümede güçlük çekmiş oldu. Gümbet mahallesi ile birlikte Bitez mahallesi içerisinde yer alan dereler üzerinde de su taşkını gerçekleşti. Polis ekipleri ile birlikte zabıta ekipleri, sıkıntı yaşanmış olan bölgeler üzerinde hızlıca önlem aldı.

Diğer taraftan, Turgutreis Mahallesi içerisinde de hortum gerçekleştiği açıklandı. Deniz üzerinde bağlı bir durumda olan sandalı ortalama olarak 10 metrelik yükseğe çıkartarak karaya oturtmuş olan bu hortum, sahilde yer alan bir tane kafeyenin masalarıyla birlikte sandalyelerini de denize sürüklemiş oldu. Maddi bir hasarın meydana geldiği olay esnasında çevrede yer alanlar da panik yaşamış oldu.

Hortum sebebiyle, bölge üzerinde yer alan işletmelerden bazıları da olumsuz şekilde etkilenmiş durumdayken, yaşanan her şey de iş yerlerinden birinin güvenlik kamerasına saniye saniye yansımış oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.