6 yaşındaki çocuk okulda yaşamını yitirdi

26

Ankara ilinde ilkokulda 1. sınıfta okuduğu bilgisine ulaşılan Mert Yağız Köksal (6) okul içerisinde fenalaştı ve yaşamını yitirdi. Öğrencinin yaşamını yitirme sebebi de otopsi esnasında belirlenmiş olacak. Milli Eğitim Bakanlığı, söz konusu bu öğrencinin yaşamını yitirmesiyle alakalı inceleme ile birlikte soruşturma başlatmış durumda.

Keçiören ilçesinde yer alan Şehit Ahmet Kabukçu İlkokulu içerisinde eğitim gördüğü bilgisine ulaşılan Mert Yağız Köksal, sabah erken saatlerde teneffüs esnasında rahatsızlandı ve yere yığılmış oldu. Durumun farkına varan görevliler ise, çocuğa hızlı bir şekilde müdahalede bulundu. Çocuk, bundan sonrasında ise okulun karşı kısmında yer alan sağlık merkezine götürmüş oldu. Mert Yağız Köksal, bu götürüldüğü sağlık merkezi üzerinden ambulans aracılığıyla Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldüğü esnada yolda yaşamını yitirdi.

Nefes borusuna kaçmış olan bir tane yiyecek veyahut hazır gıda ambalajı parçasından dolayı yaşamını yitirmiş olduğu şüphesi üstünde durulmakta olan Mert Yağız Köksal’ın cansız bedeni, daha sonrasında ise Adli Tıp Kurumu’na götürüldü. Öğrencinin net yaşamını yitirme sebebi de otopsi esnasında belirlenmiş olacak.

Diğer taraftan Milli Eğitim Bakanlığı ise söz konusu bu öğrencinin yaşamını yitirmesiyle alakalı müfettiş görevlendirip inceleme ile birlikte soruşturma başlatmış durumda. Bakanlık, öte yandan söz konusu bu öğrencinin ailesi ile birlikte okul personelleri ve öğrencileri için psikolojik destek maksadıyla psikologların yanı sıra rehber öğretmenlerden meydana gelen bir ekip görevlendirmiş durumda.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.