Gerginlik yeni bir boyutta

31

Sözcü gazetesinin yazarlarından biri olan Rahmi Turan tarafından yazılan; ‘Beştepe’ye gitmiş olan Cumhuriyet Halk Partili” başlığına sahip yazısı üzerinde Muharrem İnce’yi işaret etmiş olması ve gerçek bir durumda bulunmadığı ortaya çıkmış olan iddianın yankıları halen devam ediyor. Yazarlardan biri olan Turan, üç gün öncesinde kendi köşesi üzerinde Kılıçdaroğlu’nun kendisine gazeteci bir tane arkadaşı sayesinde haber yollamış olduğunu ve üzülmemesinin gerekli olduğu şeklinde telkinde bulunmuş olduğunu belirtti. İddialara bakılırsa İnce bu yazının paylaşılmasının sonrasında adeta ”çileden çıkmış” oldu.

Muharrem İnce açıklamasında; ‘İftiraya uğramış olan kişi benim, iftiraya uğramış bulunmama sebep olan kişi ise Rahmi Turan. Genel Başkanımız ise iftiraya uğramış kişiye değil de iftiranın ortaya çıkmasına kaynaklık etmiş kişiye ”üzülme” şeklinde haber yolluyor. Fazlasıyla üzüldüm buna” ifadelerine yer verdi.

Hürriyet Gazetesi’nin Genel Yayın Yönetmeni görevinde bulunan Ahmet Hakan ise, Cumhuriyet Halk Partisi’nin içerisinde meydana gelen Rahmi Turan ile alakalı krizi bugün içerisinde paylaşılan köşesine taşımış oldu. ”Halk TV ile birlikte Aslı Baykal olayına el atmanın zamanı geldi de geçiyor” başlığına sahip yazısı içerisinde Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte Muharrem İnce ve Rahmi Turan arasında meydana gelen krize de el atan Hakan, Muharrem İnce’nin adeta çileden çıkmış olduğunu ifade etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.