Musluk hırsızları yakalandı

24

Tokat ilinde yer alan camilere giderek muslukları çaldığı açıklanan hırsızlık şüphelisi şahıs polis ekiplerinin gerçekleştirdiği takip sayesinde yakalandı. Şüpheli bir durumdaki şahısın şadırvanda yer alan muslukları kırıp çalmış olduğu anlar da güvenlik kamerasına saniye saniye yansımış oldu.

Sulusokak Mahallesi içerisinde yer alan Ulu Camii üzerinde bir şahsın, avluda yer alan şadırvan üzerinden muslukları sökmekte olduğunun farkına varanlar durumu hızlı bir şekile polis ekiplerine ihbar etti. Gelmiş olan polis memurlarını fark ederek hızlı bir şekilde kaçan şüpheli şahıs kısa zamanlı kovalamaca sonrasında ara sokaklarda ekipler tarafından yakalandı. Hırsızlığın yaşandığı anlar da camide yer alan güvenlik kamerasına yansımış oldu.

Diğer taraftan, E. K. isimli şahsın aynı mahalle üzerinde yer alan Takkeciler Camii ile birlikte Alaca Mescit camisi içerisinden de musluk çalmış olduğu belirlendi. Polis memurları tarafından gözaltına alındığı açıklanan E. K. ifadesi alınınca hemen adliyeye sevk edilmiş oldu. E. K.’nin çaldığı tespit edilen toplamda 22 tane muslukta camilerde görevli personellere teslim edilmiş oldu.

Muslukları teslim almış olan Ulu Cami’nin imamı ise; ‘Bu şekilde bir olayla ilk kez karşılaşmış olduk. Daha önceki dönemlerde hırsızlık olmaktaydı, fakat genel olarak cuma günlerinde ayakkabı hırsızlığı olmaktaydı” ifadelerine yer verdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.