Kalbi tam 6.5 saat durdu

19

İspanya içerisinde vücut sıcaklığı tam tamına 20,2 dereceye dek düşmüş olan ve kalp atışları da 6,5 saat boyunca durduğu açıklanan bir tane kadının yaşam döndürülmüş olduğu ve vücudu üzerinde kalıcı bir şekilde nörolojik hasar meydana gelmediği ifade edildi.

İspanya’da yer alan La Vanguardia gazetesi içerisinde çıkan habere bakılırsa, 3 Kasım tarihinde ülkenin kuzeydoğu bölgesinde yer alan Nuria kentinin yakın bir bölgesinde eşi ile birlikte dağ yürüyüşüne çıktığı açıklanan Audrey Mash isimli bir tane kadın, meydana gelen kar fırtınasından hiç bir şekilde geri dönmeyi başaramadı ve vücudu donmuş oldu.

Ortalama olarak üç saat sonrasında bölge üzerinde yer alan kurtarma ekipleri aracılığıyla helikopter ile hastaneye kaldırılan 34 yaşında bulunan kadının yaşamını yitirdiği düşünülüyordu.

Vücudunun mevcut durumdaki sıcaklığı 20,2 santigratlık bir dereceye kadar düşmüş olan ve yaklaşık olarak 6,5 saat civarında kalp atışları durmuş olan Mash, hastane içerisindeki 2 tane uzman doktorun müdahalede bulunmasıyla kurtarıldı. Yetkili isimler, hastaneden tam tamına 11 gün sonrasında yürüyerek çıkmış olan Mash’ın, yalnızca el parmakları üzerinde koordinasyon ile birlikte uyuşma problemi bulunduğunu ve vücudu üzerinde kalıcı hiçbir şekilde nörolojik hasar bulunmadığını da belirtti.

Eşi ile beraber 2017 senesinden bu zamana kadar Barselona’da yaşamış olan ve İngilizce öğretmenliği yaptığı bilgisine ulaşılan Mash, 3 Kasım tarihinde meydana gelenlerle alakalı hiçbir şey hatırlamamakta olduğunu ifade etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.